Udhna, Surat, Gujarat
GST No. 24AAJFT5438L1ZR
Call 07942623606 84% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Set
Product Brochure
| Capacity | 64 to 8448 Hook |
| Size | 48X48 |
| Usage/Application | USE IN JACQUARD LOOM MACHINE |
| Brand | TARASVAT |
| Frequency | 50HZ |
| Max Speed | 6000RPM |
| Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Set
Product Brochure
| Capacity | 8000 |
| Usage/Application | TEXTILE JACQUARD LOOM MACHINE |
| Brand | TARASVAT |
| Frequency | 50 Hz |
| Max Speed | 600RPM |
| Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Hook Capacity | 1344 Hooks |
| Capacity | 8000 |
| Usage/Application | JACQUARD MACHINE |
| Brand | TARASVAT |
| Frequency | 50 Hz |
| Max Speed | 600RPM |
| Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Set
Product Brochure
| Capacity | 8000 |
| Usage/Application | JACQUARD MACHINE |
| Brand | TARASVAT |
| Frequency | 50 Hz |
| Max Speed | 600RPM |
| Voltage | 220V |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Hook Capacity | 2688 |
| Voltage | 220V |
| Usage/Application | Used In Jacquard Machine |
| Type | PLC |
| Input | Voltage |
| Case Size | 48 x 48 mm |
| Frequency | 50 Hz |
| Warranty | 1 Year |
| Brand | TARASVAT |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Country of Origin | Made in India |
Short Circuit Protection
Used in China Jacquard Machine
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Country of Origin | Made in India |
Short Circuit Protection
Used in China Jacquard Machine
Additional Information:
View Complete details